Rhodos s jógou 2012

Vydejte se za jógou na ostrov Rhodos

Řecký ostrov Rhodos je v tyto dny klidným místem s příjemnými teplotami a krásnými písečními plážemi. Jako stvořený k praktikování Kundaliní jógy, Power jógy i Hot jógy. Akce se může účastnit každý bez rozdílu kondice i zkušeností s jógou.

Protože tato akce není klasickým zájezdem přes cetovní kancelář,  je možné vybrat si datum odletu i příletu.

Termín:

Odlet z Prahy8.9. nebo  9. 9.

Odlet z Rhodu: 14.9., 15.9. nebo 18.9

Ubytování:

Hotel NEST

Ve 2 – 4 lůžkových pokojích  

https://www.youtube.com/watch?v=hDz0Mjsz5oQ

Strava:

Snídaně v ceně jógového kempu .Možnost přiobjednat večeři. Pokoje jsou vybaveny kuchyňkami. Obchod v blízkosti hotelu.

Lekce jógy:

3 x denně

Cena :  12900,- 

cena zahrnuje: Letenku, ubytování, snídaně, transfer z/na  letiště na Rhodu, 3 lekce jógy denně.

Akce se za tuto cenu koná v případě, že se přihlásí 10 osob.

 

REZERVACE NA:  FITNESSTRENERKA@GMAIL.COM nebo na TEL: 773 211 161   

 

Proč se vydat na týden k moři a cvičit jógu?

Jóga je stará více jak 40 000 let.  V dobách, kdy tento systém nebyl ještě žádnou záhadnou vědou, byla  jóga přístupná každému a byla praktikována na každodenní bázy.  Systém jógy byl otevřeně vyučován a sdílen. Tak se každému dostalo možnosti zlepšit svůj život. Původní systém byl holistický, tzn., že zahrnoval práci s tělem, myslí i duší. Ale jak šel čas, lidé se začali soustředit jen na jednotlivé fragmenty. Někteří se věnovali pouze pozicím (asánám), jiní zpěvu manter a  někteří se zaměřili na dechová cvičení, ignorujíc zbylé pilíře jógy. Zrodilo se 22 druhů jógy a díky vynalézavosti se tyto dále ještě rozvíjely, ikdyž s tou opravdovou jógou nemají novodobé styly moc společného.

Nyní  tedy celý svět opět objevuje jógu. Lékařský  svět přichází s mnoha důkazy o prospěšnosti jógy a miliońy lidí po celém světě účinky jógy zažívají na vlastní kůži. Můžete mezi nimi být i VY!

Žijeme v uspěchané době, která na nás klade velké nároky. Zvláště život ve měste je pro jedince velmi náročný. Jak na psychiku tak na zdraví.  Abychom zvládali zvyšujicí se požadavky informačního věku, je potřeba naučit se dosáhnout vnitřního klidu. Jóga je jedním z možných způsobů.

Možná už jste nějakou tu lekci absolvovali. Třeba jste úplný nováček. Tato akce je pro všechny.

V průběhu pobytu na klidné časti ostrova Rhodos se seznámíte se třemi druhy jógy. Kundaliní, Power a Hot..

Kundalíní jóga je radžajógový , tedy holistický systém, který napomáha k maximalnímu rozvoji lidského potenciálu. Pomocí dynamických, statických krijí (sestav asán), manter, pranajám a relaxace napomáha rozvinout lidský potenciál. Seznamuje s filosofií jógy.

Power jóga je příjemná, klidná, pohodová. Nepotřebuje téměř nic, jen Váš dech, vědomé řízení a kontrolu těla. Powerjóga, styl jógy, který využívá pozice, které možná znáte z obrázků o klasické józe, ale není přísný a důsledný ve filozofii a pravidlech, které klasická jóga vyžaduje. Powerjóga je cvičení a jógou se může stát tehdy, když vás zajímá více. Nejdůležitější je pro powerjógu tělo, které používá jako prostředek k dobré fyzické a psychické kondici. Powerjóga je zaměřena na harmonii těla a mysli, rozvoj fyzických a psychických schopností, odbourání stresu a napětí. Je vhodná jako prevence před bolestí zad, které jsou často způsobeny civilizačními vlivy: špatné držení těla, špatné pohybové návyky, jednostranné zatížení, nezdravá strava, stres, atd. Powerjóga je zaměřená na protažení svalů celého těla, jejich posílení a udržení naší tělesné a psychické kondice. Propojuje tělo, mysl a duši s cílem vytvořit harmonii.

Hot jóga vychází z hatha jógy, jógy asán a cvičí se ve vyhřáté místnosti. My využijeme sílu slunce. Je to sytém 26 asán, který protáhne celé tělo, posílí imunitu, pročistí a zbaví vás stresu.

A úplně nejlepší je, že všechny tyto styly máte možnost zacvičit si u moře, na báječné písečné pláži, inhalovat při tom minerální látky, daleko od shonu každodeního života. Můžete se tedy zcela ponořit do svého nitra a načerpat síly pro nadcházející zimu.

Pokud se Vám nebude chtít cvičit, nebo diskutovat o józe a jejích účincích, o stravě a každodenním životě, pak se můžete vydat za krásami Rhodosu o jeho okolí nebo si jen tak užívat moře a slunce.